درباره مدرسه ترید

منتشرشده توسط trade school در تاریخ

مدرسه ترید چه کاری انجام می دهد؟

مدرسه ترید در تلاش برای توسعه ی مفاهیم پایه در معامله گری در بازارهای مالی ست. این مفاهیم پایه نه به شکل قوانین تکنیکی، که چیزی از جنس روانشناسی ترید و معامله گری هستند. ما در تلاش برای درک بهتر روانشناسی ترید هستیم. در تلاش برای فهم موانع موجود در توسعه ی مهارت های معامله گری هستیم. برای درک بهتر آنچه ما در حال انجام آن هستیم، توصیه می کنیم از بخش روانشناسی ترید به بخشی از سرفصل های مدرسه نگاهی بی اندازید.

مدرسه ترید، حاصل چندین سال همکاری دو دوست، همکار و همراه است. اگر بخواهیم بگوییم ایده مدرسه ترید دقیقا در کجا شکل گرفت، باید بگوییم در یک سفر ( سفر و گفتگوی من و بهنام در یک نمایشگاه صنایع غذایی در دبی ). اما اگر بخواهیم دقیق تر ریشه ی آن را بررسی کنیم و به بازی بخت هم احترام گذاشته باشیم، باید برگردیم به خیلی عقب تر. به یک صبحی در خرداد هزار و سیصد و نود و دو در آموزشگاه سربازان در مشکین شهر اردبیل. 

آشنایی با ادبیات ترید به سال های آموزشی سربازی ما باز می گردد. جایی که جوانان پویا و تلاشگر، جمع شده اند تا آخرین بند بازدارنده ی خود جهت ورود به بازار کار را در کشورشان از دست و پایشان باز کنند. در آن صبح بود که در مورد ترید و مقوله ی معامله گری بر روی چمن های پادگان آموزشی شهید بیگلری با حرارت تمام داشت صحبت می شد.

درباره مدرسه ترید

درباره مدرسه ترید می شود بسیار صحبت کرد و ریشه ها را تا تولد بنیان گذاران آن به عقب برد، اما اگر بخواهیم به سال های شکل گیری اشاره کنیم ماجرا از این قرار است :

روند شکل گیری

خلا موجود در آن سال ها ( سال های 92 و 93 ) در فضای ترید ایران به حدی بود که نمی شد اصلا در آن کاری انجام داد و به ناچار هر تریدری برای درک و فهم این حوزه باید از منابع خارجی کمک می گرفت. به مرور و با گذر زمان و علاقمند شدن تعدادبیشتری از افراد به حرفه ی معامله گری، و نیز گسترش امکان استفاده از اینترنت برای افراد جامعه، امکان توسعه ی محتوا بر بستر اینترنت بیش از پیش فراهم شد.

در عین حال این حوزه چنان عمیق و درک آن مستلزم مطالعه است که نمی شد به بازار بی سامان محتوا در حوزه ی ترید در ایران، محتوای اشتباه دیگری نیز اضافه کرد. با سلب مسئولیت از خود نمی شود کارها را پیش برد. لازم بود اقدام موثرتری ایجاد شود.

در سفری که به همراه صادرکنندگان ایرانی جهت بازدید از نمایشگاه گلفود در سال 1397 و در کنار آن بازدید از چند دفتر معامله گری در دبی پیش آمد، ایده ی ایجاد فضایی برای آموزش تریدرهای ایرانی به ذهن حمید و بهنام رسید. مدرسه ای که بشود در آن چیزی فراتر از تکنیک های معمول را با یکدیگر به بحث و گفتگو گذاشت. چیزی از جنس مهارت ترید که حاصل مطالعات و تجربیات در این حوزه باشد. ما تصمیم گرفتیم از دید خودمان و بزرگترین دانشمندان علوم رفتاری اقتصادی دنیا به روانشناسی ترید به عنوان یکی از مهمترین ارکان ترید بپردازیم.

در ابتدا این ایده را به صورت محلی فیزیکی متصور بودیم ولی به مرور زمان و با همه گیری کرونا، نحوه ی استفاده افراد جامعه از محتوا، بار دیگر دچار دگرگونی و به نوعی توسعه ی مطلوب منتهی شد. بر همین اساس، جدیت برای توسعه ی محتوا در قالب مدرسه ی ترید فعلی دو چندان شد. حاصل آن جدیت ها و ده سال همکاری مداوم در زمینه ترید ( و سایر زمینه ها که کم کم، آن ها هم جای خودشان را به ترید دادند ) ما را به ایجاد مدرسه ی ترید رساند.

یک مدرسه فارسی زبان برای دانش جویان راه معامله گری. مدرسه ای که حاصل مطالعات و تجربیات عملیاتی بود. از این جهت به تجربه ی عملیاتی تاکید داریم که :

محتوای موجود در مدرسه ی ترید، نه چیزی از جنس ترجمه و کپی برداری، که محتوایی ست کاملا بومی سازی شده، دست اول و تنظیم شده بر اساس تجربیات و مطالعات دو تریدر.
مدرسه ی ترید تلاشی ست جهت بهبود ترید بین فارسی زبانان و بخصوص ساکنین ایران که همواره علاوه بر تحمل فراز و فرود های راه ترید، با سیستم بانکی، با اینترنت و بسیاری مشکلات دیگر دست و پنجه نرم می کنند.


دسته‌ها: خود افشایی ها

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهنام محمدی
بهنام محمدی
8 ماه قبل

شروع😊

راه پر چالش و دوست داشتنی…